Xzone.cz a Gameexpres.cz fúzují do druhého největšího prodejce PC a konzolových her

Specializovaní prodejci počítačových a konzolových her, firmy Xzone a Expres Stores se spojují s cílem získat větší sílu na trhu.

Xzone.cz a Gameexpres.cz fúzují do druhého největšího prodejce PC a konzolových herSpojením společností Xzone a Expres Store vznikne druhý nejsilnější hráč na českém herním trhu s celkovými ročními tržbami 140 milionů korun.

Firma Expres Stores, která provozuje Gameexpres.cz, se stává součástí a majetkem Xzone výměnou za podíly ve společné firmě.

Po dokončení fúze drží nyní v nástupnické společnosti Xzone největší podíl Martin Schovanec s 30 %, další podíly pak náleží Janu Pospíšilovi s 20%, Janu Hanušovi s 20 %, Bohuslavu Schovancovi s 15% a Ladislavu Hadačovi s 15 %.

Oba prodejci začínali s on-line nabídkou herních titulů na českém trhu v roce 2001. Xzone založil i kamenné prodejny, kterých má nyní pět (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové a Louny). Expres Stores zase expandoval na Slovensko, kde působí již deset let.

Stěžejní je však o u obou fúzovaných firem stále on-line prodej, kde se dlouhou dobu střídaly na pozici dvojky a trojky dle obratu či prodaných her.

Nezbytná konsolidace trhu

Spojení obou firem je krokem, jak se udržet na trhu a ustát konkurenční souboj.

Současný stav, kdy na relativně malém českém trhu působí cca 40 specializovaných prodejců, je dlouhodobě neudržitelný a výrazně to sráží kvalitu poskytovaných služeb. Dá se tedy očekávat, že podobná fúze, jako ta naše, nebude poslední,“ uvedl v tiskové zprávě zakladatel a spolumajitel Xzone Martin Schovanec.

Spojení pro nás neznamená jen posílení pozice na trhu a úspory, ale také spojení know-how, zlepšení služeb zákazníkům a větší potenciál k růstu do budoucna, který bychom jako samostatné firmy na náročném herním trhu neměli takový,“ dodává Schovanec.

Zdroj: Xzone
Úvodní foto: Xzone, Expres Stores

Komentáře