Xiaomi jde do světa, na trh míří telefony Redmi 3S a Note 3 v globálních verzích

Distributor Lion Mobile začne oba modely nabízet s českou lokalizací, podporou místních LTE pásem a nativní aplikací Google Play. Zatímco dříve bylo nutno upravovat asijské modely pro potřeby místního trhu, nyní budou takto vybaveny přímo od výrobce.

Xiaomi jde do světa, na trh míří telefony Redmi 3S a Note 3 v globálních verzíchSpolečnost Xiaomi dospěla k průlomu ve své obchodní strategii a představila své nové modely Redmi 3S a Redmi Note 3 v globálních verzích. Distributor Lion Mobile je v nejbližších dnech začne nabízet ve svém e-shopu.

Proč je to důležité? Xiaomi dosud příliš nepodporovalo prodej svých telefonů mimo asijské trhy, což stavělo podnikavé distributory před několik problémů. Kromě toho, že se v baleních musely měnit nabíječky bylo například nutno vytvářet svépomocí českou lokalizaci a uživatelé museli oželet LTE, neboť telefony podporovaly jiná pásma.

To vše se však nyní změnilo. Nový Redmi 3S zvládá česká LTE pásma (včetně 800 a 900MHz), je plně lokalizován do češtiny a disponuje nativní aplikací Google Play. Zásadním je, že s touto softwarovou i hardwarovou výbavou telefon přicestuje přímo z výroby.

Celý příběh podle mě začíná u spolupráce Xiaomi s Microsoftem a Googlem a vyúsťuje právě nyní v prvních telefonech, které míří z Číny přímo do Evropy. Myslím, že od Xiaomi můžeme v budoucnu čekat ještě velké věci,“ okomentoval situaci Jiří Opletal, jednatel společnosti Lion Mobile.

Zdroj: Lion Mobile

Úvodní foto: Lion Mobile

Komentáře