Xerox vzdává snahu o převzetí HP, pro transakci prý není vhodná atmosféra

Xerox se ve svém prohlášení odvolává na celosvětovou zdravotní krizi v souvislosti s pandemií covid-19. Vytváří prý prostředí, ve kterém by tato akvizice nebyla vhodná.

Xerox vzdává snahu o převzetí HP, pro transakci prý není vhodná atmosféraSpolečnost Xerox oznámila, že se rozhodla stáhnout svou nabídku na akvizici společnosti HP. Zároveň upustí od snah získat vliv v představenstvu HP. Odvolává se přitom na nejistoty způsobené pandemií onemocnění covid-19.

Současná globální zdravotní krize a s ní související makroekonomické a tržní nepokoje způsobené koronavirem vytváří prostředí, ve kterém snaha o převzetí společnosti HP ztrácí smysl,“ uvedl Xerox v prohlášení.

Přestože firma odložila plány na akvizici počítačového giganta k ledu, stále zdůrazňuje, že sloučením by obě společnosti získaly dlouhodobé finanční a strategické výhody.

Dlouhodobá nechuť představenstva HP smysluplně se zapojit do vyjednávání a jeho zdržovací taktiky odhalila nedůvěru k akcionářům společnosti, kteří transakci vyjádřili obrovskou podporu,“ píše Xerox.

Několikaměsíční přetahování mezi oběma společnosti, které odstartovalo v listopadu 2019, tak prozatím končí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře