Xerox těžce zasáhla koronavirová krize, tržby v roce 2020 klesly o pětinu

Výrobce za celý rok utržil 7 miliard dolarů; věří však, že do zelených čísel se dostane již letos. Zároveň provádí vnitřní reorganizaci a vyčleňuje softwarové, finanční a inovační divize.

Xerox těžce zasáhla koronavirová krize, tržby v roce 2020 klesly o pětinuSpolečnost Xerox zveřejnila finanční výsledky za rok 2020, z nichž vyplývá, že její tržby za celý loňský rok vykázaly 22,7% propad na 7 miliard dolarů. Prodej a dodávky zařízení podle Xeroxu významně ovlivnila pandemie covidu-19.

Výrobce očekává, že prodeje budou i nadále kolísat; souběžně s opětovným otevíráním kancelářských budov a vakcinačními plány by se však měla situace stabilizovat a postupně zlepšovat.

I proto technologický gigant neztrácí optimismus a předpokládá, že jeho tržby v roce 2021 vyrostou minimálně o 2,5 % na 7,2 miliardy dolarů.

Interní reorganizace

Z finanční zprávy dále vyplynulo, že Xerox vytvořil zcela novou softwarovou jednotku, která se bude zaměřovat na cloudový systém pro správu obsahu DocuShare, software pro vícekanálové marketingové kampaně XMPie a divizi CareAR věnující se AR.

Technologický gigant zároveň vyčlenil obchodní jednotku s názvem Xerox Financial Services, která bude zákazníkům společnosti nabízet leasingová řešení pro pořizování technologií a kancelářského vybavení Xeroxu i třetích stran.

Xerox vytvoří i novou jednotku zaměřenou na inovace. Ta by měla zahrnovat 3D tisk a digitální výrobu, senzory a služby pro internet věcí (IoT) či technologie šetrné k přírodě.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © borzaya - Fotolia.com

Komentáře