Xerox směřuje ke službám a aplikacím v tiskárnách

Letos se chce Xerox orientovat zejména na tiskové služby. Pomoci mu v tom mohou i nová aplikační platforma, kterou představil na tiskové konferenci v Praze.

Xerox směřuje ke službám a aplikacím v tiskárnáchV roce 2015 rostl Xerox na českém trhu o 4 % (ve výnosech), a to napříč většinou produktových řad. V A3 zařízeních Xerox rostl rychleji, v A4 zařízeních pomaleji než trh. Generální ředitelka Veronika Brázdilová přiznává, že se loni nepodařilo dosáhnout plánované ziskovosti, za což může „cenová senzitivita zákazníků a silně konkurenční prostředí v ČR.“

Ačkoliv podle Veroniky Brázdilové loni obrat přes GMO (General Market Operations) partnery rostl, nedaří se je přesvědčit, aby se více orientovali na služby, což je úkol pro letošní rok.

Právě ve službách vidí Xerox svou budoucnost. Jiří Vančura, SAO and services manager, představil globální strategii Xerox managed print services next generation. MPS chápáním Xeroxu začíná od optimalizace tisku a postupovat má až k optimalizaci práce v organizaci.

Zleva: Veronika Brázdilová, Jiří Vančura, Ondřej Vltavský, Xerox

Společnost tím reaguje na trend digitální transformace. S ní chce firmám pomoci tím, že analyzuje využívání papírových dokumentů, vyhodnotí chování zaměstnanců v tisku, pomůže automatizovat workflow a navrhne digitální alternativy papírové komunikace.

Tyto kroky mají podle Jiřího Vančury vést k optimalizaci tiskového prostředí a následně redukci tiskových nákladů.

V rámci MPS mohou partneři pronajímat firemním zákazníkům tolik tiskových strojů a jejich typů, kolik jich optimálně potřebují. Tento stav lze pružně měnit právě podle průběžné analýzy tisku.

Další prostor pro partnery vidí Xerox ve vývoji a poskytování aplikací pro své tiskárny. Společnost v březnu oznámila vylepšenou technologii ConnectKey, kterou je vybaveno 14 multifunkčních zařízení z řady i-Series.

Tiskárny mají předinstalovány aplikace, které mají urychlit kancelářské práce spojené s tiskem a zefektivnit práci mezi uživateli. Z aktuálně dostupných aplikací je to např. Xerox Easy Translation Service, která dokáže naskenovaný dokument přeložit do více než 35 jazyků a zachovat přitom formátování. Dále je k dispozici aplikace pro přímý přístup do cloudových služeb nebo pro tisk z mobilních zařízení.

Nabídka aplikací by se měla za pomoci partnerů rozrůstat. „To umožňuje firmám tiskárny využívat i nad rámec tisku, skenování, faxování a kopírování a dává našim obchodním partnerům potřebné nástroje k získání nových zdrojů příjmů,“ uvedl Ondřej Vltavský, produktový manažer společnosti Xerox.

Xerox App Studio 3.0 umožňuje partnerům přizpůsobit si MFP pomocí jednoduchých šablon, které změní a upraví uživatelské rozhraní pro synchronizaci obchodních procesů. Pro sofistikovanější úpravy a vývoj aplikací lze využít program Personalized Application Builder (PAB).

Zdroj: ChannelWorld, Xerox
Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře