Xerox se rozdělí na dvě společnosti

Po HP a Symanteku se na globálním poli IT chystá další velké rozštěpení. Xerox se rozdělí na dvě firmy, z nichž jedna převezme hardware a řešení pro práci s dokumenty a druhá se zaměří na služby a outsourcing procesů. Rozdělení má být hotové do konce roku.

Xerox se rozdělí na dvě společnostiRok 2015 byl ve znamení dělení společností, jak těch globálních (například rozpůlení HP nebo oddělení Veritas od Symanteku), tak lokálních (například Invea-Tech). Tento trend se přenesl i do letošního roku a na seznamu rozdělených firem přibude další jméno – Xerox.

Z jednoho Xeroxu budou nejpozději do konce letošního roku dva. Jedna společnost se zaměří na hardware a práci s dokumenty, druhá se bude zabývat službami a outsourcingem procesů. Oznámení přišlo po rok trvající krizi a pádu hodnoty akcí o více než 30 %.

CEO Xeroxu Ursula Burnsová uvedla, že společnost začala uvažovat o změně struktury během podzimu loňského roku. Důvodem je snaha prosadit se v kontextu nových trendů v oblasti zdravotnictví, globálního trhu služeb a využívání technologií obecně. Rozdělení má oběma novým společnostem poskytnout větší flexibilitu.

Pokud jde o partnery, tiskový mluvčí společnosti Sean Collins zdůraznil, že zatím zůstává vše při starém a že je příliš brzy na to, aby se dalo hovořit o konkrétních změnách a jejich budoucím dopadu na partnery a zákazníky.

Naší prioritou bude kontinuita provozu a to, abychom i po rozdělení pokračovali ve skvělé spolupráci s partnery a poskytovali jim kvalitní produkty a služby,“ uvedl Collins.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře