Xerox chce koupit HP

Obě společnosti se potýkají s útlumem v oblasti tiskových zařízení, spojením by mohly zefektivnit svůj byznys a snížit náklady. HP již potvrdilo, že od Xeroxu dostalo nabídku.

Xerox chce koupit HPSpolečnost Xerox chce převzít HP. Zprávu, kterou počátkem týdne přinesl deník Wall Street Journal (WSJ), již potvrdilo samotné HP, ale zatím se nevyjádřilo, jak bude na nabídku reagovat. Jisté je pouze to, že Xerox má nemalé ambice: HP má totiž oproti němu více než trojnásobnou tržní hodnotu.

Xerox nedávno oznámil, že odejde ze společného podniku s japonskou firmou Fujifilm Holdings. Svůj čtvrtinový podíl ve Fuji Xerox prodá za 2,3 miliardy dolarů firmě Fujifilm, která se tak stane stoprocentním vlastníkem podniku.

Xerox ve třetím čtvrtletí vykázal čistý zisk 221 milionů dolarů z příjmů ve výši 2,2 miliardy. Důležitější však je, že prodeje společnosti meziročně klesly o 6 %, především kvůli obecnému útlumu na trhu tiskových zařízení.

S poklesem se potýká i HP, a ze stejných důvodů – spotřebitelská i podniková poptávka po tiskárnách a multifunkcích klesá, u spotřebitelů dokonce výrazně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře