Windows Server a System Center 2016 budou klást důraz na hybridní cloud

Nové verze těchto systémů od Microsoftu budou zaměřeny na přemostění on-premises datacenter a veřejného cloudu na platformě Azure. Ta navíc dostane novou konzoli, skrz níž budou moci zákazníci spravovat jak cloudovou, tak svou fyzickou infrastrukturu.

Windows Server a System Center 2016 budou klást důraz na hybridní cloudMicrosoft pokračuje ve svém „postrkování“ podnikových zákazníků směrem k hybridnímu cloudu. Společnost představila několik nových produktů, které nezapřou snahu přemostit propast mezi cloudovou platformou Azure a zákazníkovým vlastním datacentrem.

Konkrétně byly představeny Windows Server 2016 a System Center 2016, které budou všeobecně dostupné od poloviny října. Obě novinky mají klást důraz na propojení podnikového datacentra a veřejného cloudu Microsoftu, z čehož může zákazníkům plynout řada výhod.

Podpora podobného hybridního prostředí je navíc něco, čím se chce Microsoft odlišit od Amazonu a Googlu, svých hlavních cloudových konkurentů. Platforma Azure zároveň dostane novou funkci, která usnadní monitorování cloudové infrastruktury i fyzického datacentra prostřednictvím jedné konzole.

Když půjdete na portál Azure, budete odtud moci spravovat jak svou infrastrukturu v rámci Azure, tak v on-premises datacentru, ať už tam máte VMware, OpenStack nebo cokoliv jiného,“ uvedla Julia Whiteová, viceprezidentka Microsoftu.

Microsoft zároveň přestavil druhý technický náhled platformy Azure Stack, která firmám poskytne přístup k novým službám jako jsou Azure Key Vault nebo Azure Queue. Dostupnost těchto řešení, ze začátku navíc omezená, je však plánovaná až na příští rok.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře