Windows 10 nebudou spuštěny, nýbrž spouštěny

Nadcházející verze Windows se nedočká jednoho data spuštění, ale hned několika – každý typ zařízení bude mít své. Jako první přijdou PC, a to „v průběhu léta“.

Windows 10 nebudou spuštěny, nýbrž spouštěnyMicrosoft na své vývojářské konferenci Build vypustil další informace o blížícím se spuštění Windows 10. Ústy svého viceprezidenta pro operační systémy Joea Belfioreho oznámil, že nové Windows nebudou mít jedno datum spuštění, ale celou sérii.

Belfiore to popsal jako vlnu, která začne během léta spuštěním nového operačního systému pro PC a bude pokračovat během podzimu uvolňováním verzí pro ostatní typy zařízení.

Konkrétní data oznámena nebyla, Belfiore nepotvrdil ani prořeknutí Lisy Suové z AMD, podle níž bude systém spuštěn „koncem července“.

Důvodem postupného spouštění nových Windows je podle Belfioreho složitý proces koordinace softwaru a hardwaru. Konkrétně se zmínil o očekávaném zpoždění verzí pro chytré telefony, konzole Xbox, brýle HoloLens nebo displeje Surface Hub.

Nic by naopak nemělo stát v cestě spuštění verze pro PC, jejíž vývoj podle Microsoftu dospěl zatím nejdále a navíc jej podporují dobrovolníci z řad uživatelů, kteří se zapojili do programu Insider. Datum všeobecné dostupnosti nového systému pro PC by mělo nastat „během léta“ a bude včas „oznámeno z první ruky“.

Postupné spouštění systému se Microsoftu zároveň může hodit z hlediska marketingu. Šňůra uvolňování verzí pro jednotlivá zařízení, která se může roztáhnout na celý podzim, mu zajistí stálou přítomnost v hledáčku médií .

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře