Windows 10 mohou podnítit nákup až 600 milionů PC

Výrobci i prodejci PC se mohou těšit na příchod nových Windows 10. Intel odhaduje, že jejich uvedení na trh může podpořit prodej až 600 milionů nových počítačů jako náhradu za starší zařízení.

Windows 10 mohou podnítit nákup až 600 milionů PCS blížícím se uvedením systému Windows 10 (očekává se v prvním pololetí roku 2015) výrobci PC vyhodnocují, jaký bude mít systém vliv na prodej nových zařízení. Technický náhled systému se setkal s pozitivní reakcí a další dávku optimismu může výrobcům i prodejcům dodat výrok Renee Jamesové, prezidentky Intelu.

Ta na úterním setkání Credit Suisse Technology Conference prohlásila, že na světě je 600 milionů PC starých čtyři a více let, které si říkají o nahrazení. Příchod nového systému pro to má být vynikající příležitostí.

Podle Jamesové zde existuje zdravé makroekonomické prostředí a nová PC jsou „fantastická“ a navíc dostupná za nízké ceny. Jamesová rovněž vyjádřila nadšení ohledně nových Windows 10 a vyzdvihla to, jak chystaný systém reflektuje poptávku zákazníků.

Reparát za „osmičky“

Velcí výrobci se shodují, že nakupovat budou hlavně podniky, které čekaly, až budou moci přeskočit nepopulární Windows 8.

Podobně to totiž vidí i Neil Hand, víceprezident Dellu pro segment tabletů. Windows 10 podle něj vyřeší řadu problémů, které uživatelé zažívali u Windows 8.„Velkým pokrokem“ je podle Handa skutečnost, že systém bude podporovat stejné programy na počítačích i mobilních zařízeních.

Absence této vlastnosti u Windows 8 znesnadňovala práci zejména podnikům. Ty rovněž postrádaly tlačítko Start (s Windows 10 se vrátí) a nelíbila se jim matoucí dvě rozhraní současné verze Windows.

Na Windows 10 proto se těší i v Hewlett-Packardu. Společnost očekává, že s sebou přinesou nárůst nákupování počítačů v podnicích.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře