Windows 10 již běží na 300 milionech zařízení a blíží se konec lhůty pro bezplatný upgrade

Microsoft se pochlubil dalším milníkem a dosažení 300 milionů aktivních zařízení s Windows 10. Upozornil na blížící se aktualizaci, ale i na konec lhůty pro přechod ze starších verzí systému.

Windows 10 již běží na 300 milionech zařízení a blíží se konec lhůty pro bezplatný upgradeMicrosoft oznámil, že jeho operační systém Windows 10 již běží na 300 milionech aktivních zařízení zahrnujících PC, tablety, chytré telefony, herní konzole a další. Tento údaj koresponduje se závěry analytických firem, které uvádějí, že počet PC (tedy ne všech zařízení) s „desítkami“ koncem dubna dosahoval přibližně 259 milionů.

Microsoft uvádí, že systém je využíván napříč celým spektrem zákazníků, o spotřebitelů až po velké firmy. Společnost se na svém blogu pochlubila i několika statistikami, například časem, který uživatelé během března strávili v prohlížeči Edge (63 miliard), nebo počtem otázek zodpovězených Cortanou od spuštění systému (6 miliard).

Výrobce připomněl, že systém dostal na podzim loňského roku řadu nových funkcí, přičemž další velká aktualizace je již prakticky za dveřmi . Kromě jiného nabídne například „Linux ve Windows“ díky integraci příkazového řádku Bash – důkaz toho, že „Satya miluje tučňáka“, jak se vyjádřil zástupce Microsoftu na nedávné konferenci v ČR.

Microsoft zároveň připomíná všech uživatelům starších systémů, že se kromě velké aktualizace blíží také konec lhůty pro bezplatný přechod z Windows 7 a 8.1. Poslední možnost budou mít 29. 7. letošního roku, přičemž toto datum je zcela definitivní a Microsoft lhůtu nehodlá prodlužovat.

Zdroj: Microsoft, ChannelWorld

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře