Windows 10 již běží na 110 milionech zařízení (Microsoft)

Nejnovější operační systém od Microsoftu má v nejbližších dnech dosáhnout 10% podílu v rámci všech globálně používaných verzí a statisticky si vede lépe než Windows 7, byť růst uživatelské základny v průběhu září výrazně zpomalil.

Windows 10 již běží na 110 milionech zařízení (Microsoft)Microsoft představil celou řadu nových zařízení běžících na nových Windows 10 a při té příležitosti se pochlubil číslem 110 milionů. Právě tolik zařízení má totiž v současné době globálně tento nový systém používat. Bylo to poprvé od letošního srpna, kdy Microsoft zmínil konkrétní číslo – tehdy to bylo 75 milionů zařízení.

Microsoft dodává, že zmíněných 110 milionů zahrnuje zařízení, která systém skutečně používají a nejde jen o počet stažení. Microsoft odmítl prozradit konkrétní způsob, jak tyto údaje získává, ale dá se odhadnout, že vzhledem k množství dat, která systém svému stvořiteli posílá, nebude těžké vypracovat přesnou statistiku.

Přírůstek 35 milionů zařízení mezi srpnem a říjnem odpovídá číslům publikovaným nezávislými analytickými společnostmi, které měří poměry a podíly používaných operačních systémů prostřednictvím sledováním návštěv webových stránek.

Jak Net Applications, tak StatCounter hovoří o zářijovém zpomalení nárůstu zařízení s „desítkami“. Podle Net Applications byl růst podílu nového systému v září jen třetinový oproti tomu srpnovému.

I tak se Windows 10 daří z hlediska získávání podílu lépe než Windows 7, porovnáme-li statistiky obou systémů za stejný čas od spuštění. Nutno však připomenout, že „sedmičky“ nebyly dostupné formou bezplatného upgradu. Globální Podíl Windows 10 v rámci všech v současnosti používaných verzí systému by měl do konce týdne překonat 10% hranici.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře