Windows 10 dostanou nové uživatelské rozhraní, bude vypadat jako prohlížeč

Nová funkce s názvem Sets bude uživateli vytvářet „balíčky“ aplikací spojených s prací na konkrétním dokumentu nebo projektu. Tyto budou dostupné v záložkách rozhraní připomínajícího webový prohlížeč.

Windows 10 dostanou nové uživatelské rozhraní, bude vypadat jako prohlížečMicrosoft oznámil, že pro svůj operační systém Windows 10 přichystal výraznou změnu uživatelského rozhraní. Nová podoba s názvem Sets bude ze všeho nejvíce připomínat internetový prohlížeč. Jediným rozdílem bude, že na záložkách nebudou weby, nýbrž aplikace.

Nové rozhraní má usnadnit práci s větším počtem aplikací naráz včetně toho, že si bude rozhraní pamatovat uživatelovy preference a při návratu k práci na dokumentu mu „přihraje“ všechny další aplikace, které při ní předtím používal.

Pokud uživatel například píše zprávu ve Wordu, vyhledává pro ni obrázky v Chromu, upravuje je ve Photoshopu a do toho ještě vytváří grafy v Excelu, rozhraní Sets si tuto kombinaci zapamatuje a při příštím otevření wordového dokumentu nabídne spuštění ostatních aplikací.

Funkce Sets bude úzce spojená s další novou funkcí Timeline, která bude pomyslným mozkem celého konceptu sledujícím uživatelovo chování a interakci mezi aplikacemi. Vše bude pochopitelně spojeno s uživatelovým účtem u Microsoftu a propojeno s cloudem.

Koncept se zatím nachází v poměrně rané fázi a čeká jej testování v rámci programu Windows Insider. Obecně dostupný by mohl být v roce 2018, možná až o rok později. A na závěr vás uklidníme – rozhraní Sets bude volitelné a o klasickou podobu Windows nás Microsoft nepřipraví. Tedy přinejmenším ne takto.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře