Windows 10 budou schopné automaticky odinstalovat problematické aktualizace

Systém nově dostane do vínku schopnost automaticky diagnostikovat chyby a v případě nutnosti odinstalovat nejnovější aktualizace. Pokud se navíc ukáže, že je aktualizace problematická, Windows na 30 dní znemožní její automatickou instalaci.

Windows 10 budou schopné automaticky odinstalovat problematické aktualizaceZ nepříliš medializovaného dokumentu Microsoftu vyplynulo, že operační systém Windows 10 bude schopný sám diagnostikovat chyby a v případě nutnosti automaticky odinstalovat nejnovější aktualizace, aby dokázal počítač „rozchodit“.

Dokument naznačuje, že pokud systém zjistí, že se zařízení nedokáže úspěšně spustit, pokusí se diagnostikovat a vyřešit chyby způsobené problémy s diskem, poškozením systémových souborů, neplatnými klíči v registrech či jinými podobnými příčinami.

V případě, že dojde k vyčerpání všech opravných prostředků, které Windows 10 již mají k dispozici, přistoupí systém k odinstalování poslední aktualizace, po jejímž zahrnutí do systému problém nastal, a uvede zařízení zpět do funkčního stavu.

Pokud navíc odstranění aktualizace vyřeší problém se spuštěním zařízení, Windows příslušné aktualizaci zakáže se v následujících 30 dnech znovu automaticky nainstalovat. Lhůta vychází z předpokladu, že do té doby Microsoft zvládne aktualizaci opravit.

Nová funkcionalita se objeví v příštím upgradu s očekávaným názvem Windows 10 April 2019 Update. K zákazníkům se nová aktualizace pravděpodobně začne dostávat v průběhu následujících čtyř týdnů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © reji - Fotolia.com

Komentáře