Windows 10 budou podporovat biometrické přihlašování

Technologie Windows Hello umožní autentizaci uživatelů pomocí otisku prstů, rozpoznání tváře nebo naskenování oční duhovky. Poslouží i pro ověřování dat, aplikací nebo webů.

Windows 10 budou podporovat biometrické přihlašováníMicrosoft oznámil, že Windows 10 budou obsahovat technologii pro biometrické přihlašování. Do systému se tak bude možné zalogovat na základě rozpoznání otisku prstu, ale také tváře nebo duhovky. Microsoft tvrdí, že jde o bezpečnější metodu než zadávání hesla.

Technologie ponese název Windows Hello. Microsoft uvádí, že Hello podporuje současné čtečky otisků prstů. Pro rozpoznání tváře nebo oční duhovky však bude zařízení muset být vybaveno infračervenou kamerou. Jednání s výrobci hardwaru již probíhají. Windows Hello podporuje například kameru RealSense 3D od Intelu.

Joe Belfiore, viceprezident divize operačních systémů Microsoftu, uvádí, že nová technologie ílí především na podniky.

Je to řešení, které mohou vládní, vojenské, finanční, zdravotnické i další organizace využít k posílení svého celkového zabezpečení,“ uvedl.

Windows Hello má posloužit i pro autentizaci aplikací, dat nebo webových stránek. Zároveň bude spolupracovat s Passportem, další autentizační platformu Microsoftu, která umožňuje přihlašování uživatelů bez nutnosti přenosu hesel mezi zařízeními.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře