WIA kupuje telco divizi služeb Casablanca INT, novým obchodním ředitelem je Petr Šimpach

Odkup telekomunikační divize je součástí plánované akvizice, kdy WIA převezme infrastrukturu a část firemní klientely společnosti Casablanca INT. WIA zároveň jmenovala Petra Šimpacha z Casablancy svým novým obchodním ředitelem.

WIA kupuje telco divizi služeb Casablanca INT, novým obchodním ředitelem je Petr ŠimpachTelekomunikační operátor WIA a český poskytovatel internetových, datových a hlasových služeb Casablanca INT oznámili, že se dohodli na odkupu divize telekomunikačních služeb (Připojení k Internetu, Datové okruhy, Hlasové služby) Casablanca INT.

Tímto krokem společnosti završily první fázi plánované akvizice, kdy WIA přejímá především infrastrukturu a část firemní klientely využívající internetové, datové a hlasové služby. K naplnění transakce samotné došlo koncem června 2019.

Portfolio služeb, rozsáhlá infrastruktura a zkušení odborníci společnosti Casablanca INT posílí naše postavení operátora silně zaměřeného na poskytování telekomunikačních služeb firemní klientele,” uvádí k nákupu Filip Malina, CEO společnosti WIA.

Nová divize i nový obchodní ředitel

Transakce je navíc podpořena i personální změnou na pozici obchodního ředitele společnosti WIA. Od srpna ji bude zastávat Petr Šimpach, který dosud vedl Obchodní oddělení Casablancy.

Prodej naší telekomunikační divize byl veřejně avizován již v létě minulého roku, a to jednomu z našich dlouholetých obchodních partnerů. K realizaci této akvizice však nakonec z technických důvodů nedošlo,“ uvedl Milan Švácha, jeden ze zakladatelů společnosti Casablanca INT.

Podle Šváchy se společnost rozhodla pro WIA po několika jednáních na osobní úrovni a upřednostnila ji před jinými zájemci mimo jiné i pro její osobní přístup a cílený důraz na efektivitu.

Celá akvizice je zároveň počátkem nového strategického partnerství a spolupráce obou společností v oblasti cloudových služeb. WIA plánuje rozšíření své nabídky stávajícím zákazníkům o cloudové řešení BigBlueOne, jež je srdcovým segmentem Casablancy.

Zdroj: WIA
Úvodní foto: © alehdats - Fotolia.com

Komentáře