Western Digital představil herní SSD disky WD Black SN750 NVMe

Western Digital představil v České republice nové SSD disky WD Black SN750 NVMe pro náruživé hráče počítačových her. Novinka byla uvedena v provedení s integrovaným chladičem i bez něj, a zatímco verze bez chladiče je již v prodeji, výkonnější varianta bude k dispozici v řádu několika týdnů.

Western Digital představil herní SSD disky WD Black SN750 NVMeSpolečnost Western Digital uvedla druhou generaci výkonných SSD disků WD Black SN750 NVMe ve dvou provedeních s integrovaným chladičem, nebo bez něj. Obě novinky najdou své místo mezi náruživými hráči počítačových her.

Druhá generace SSD disků NVMe je dle výrobce postavena na vlastní 3D NAND technologii, vlastním firmwaru i vlastních ovladačích. Novinka přináší vertikálně integrovanou platformu SSD navrženou pro maximalizaci výkon disků SSD NVMe.

Western Digital uvádí, že nový SSD disk NVMe poskytne sekvenční čtení o rychlosti až 3 470 Mb/s (u 500GB a 1TB modelů) a zápis o rychlosti až 3 000 Mb/s (v případě 1TB modelu). Díky tomu dle výrobce zrychluje například přenos kapacitně náročných her.

Nový disk podle Western Digitalu zároveň nabídne extrémní datovou propustnost, kdy náhodné čtení dosahuje hodnot 515 000 IOPS. Hodonoty náhodného zápisu jsou pak 560 000 IOPS (v případě varianty s kapacitou 1 TB).

Maximální výkon, nyní nepřetržitě

Pro disky WD Black SSD byl speciálně vytvořený herní režim v ovládacím rozhraní, jenž umožní uživatelům flexibilně omezit režim nízkého výkonu a volitelně tak dosahovat nepřetržitého maximálního výkonu disku.

Náročnější a mnohem rozsáhlejší hry vyžadují optimální řízení teploty, zejména v případě vysoce výkonných SSD disků NVMe,“ vysvětluje Eyal Bek, viceprezident pro marketing datových center klientských počítačů společnosti Western Digital.

Nový SSD disk WD Black SN750 NVMe přináší nepřekonatelný výkon s architekturou navrženou pro hraní her, integrované pasivní chlazení a herní režim s možností chladiče,“ dodává Bek.

250 GB až 2 TB, s chladičem i bez

Disk bez chladiče je již k dostání ve variantách s kapacitou 250 GB, 500 GB a 1 TB, varianta s kapacitou 2 TB by měla být uvedena za několik týdnů. Na jaře bude uvedena na trh i výkonnější varianta SSD disku WD Black SN750 NVMe s integrovaným chladičem.

Doporučené ceny pro český trh zatím nebyly stanoveny, doporučené ceny v amerických dolarech se pohybují od 79,99 dolarů za 250GB variantu až po 499,99 dolarů za 2TB variantu pro SSD disk bez chladiče.

Zdroj: Western Digital, ChannelWorld
Úvodní foto: Western Digital

Komentáře