Western Digital kupuje Tegile Systems a jeho architekturu pro podniková úložiště

Díky akvizici si Western Digital polepší o softwarovou architekturu řídící ukládání dat ve flashových a hybridních úložištích. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Western Digital kupuje Tegile Systems a jeho architekturu pro podniková úložištěSpolečnost Western Digital oznámila, že uzavřela dohodu o akvizici společnosti Tegile Systems a jejích úložných řešení pro datacentra. K definitivnímu podpisu dohody by mělo dojít do týdne, hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Tegile Systems bylo založeno v roce 2010 a nabízí flashová a hybridní úložiště podnikové úrovně řízené vlastní softwarovou architekturou IntelliFlash, která se stará o optimální uložení konkrétních dat na konkrétních médiích.

Western Digital se nyní stane majitelem této technologie a zároveň získá do svého týmu zkušené odborníky. Zároveň pod jeho křídla přejde přes 1,7 tisíce podnikových zákazníků, kteří již platfromu IntelliFlash používají.

Mike Cordano, COO společnosti Western Digital, uvedl, že akvizice dokonale zapadá do dlouhodobé strategie firmy, která klade důraz na poskytování flexibilních a škálovatelných úložných řešení pro podnikové klienty.

Zpráva přichází nedlouho poté, co se objevily spekulace o dohodě mezi Western Digital a Toshibou, která by se stala vyvrcholením bouřlivého jednání ohledně prodeje paměťové divize japonského výrobce.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře