Westcon Group kupuje Verecloud kvůli distribuční platformě pro cloudové služby

Platforma se stane základem nového řešení pro distribuci cloudových služeb a řešení v reálném čase.

Westcon Group kupuje Verecloud kvůli distribuční platformě pro cloudové službyDistributor Westcon Group (WG) oznámil akvizici společnosti Verecloud, která stojí za vývojem pokročilé distribuční platformy pro cloudová řešení. Verecloud bude integrován do divize Solutions Practice, v jejímž čele stane dosavadní CEO Verecloudu John McCawley.

Verecloud byl založen roku 2006 a jeho hlavním produktem je zmíněná platforma, která slouží jako agregátor a tržiště pro cloudové služby. Platforma má být schopná zpracovávat miliony transakcí v reálném čase, a to včetně subskripcí a služeb, kde účtování závisí na míře používání, dodávaných vícero třetími stranami.

Platforma se stane základem digitálního distribučního řešení WD, které má pomoci VAR resellerům dosáhnout na tržby z cloudových služeb. Zároveň jim má pomoci například s účtováním za mikrotransakce, monitorováním využívání služeb a dalšími výzvami spojenými s provozováním cloudového byznysu.

Platforma umožní nabízet i specifické nabídky samotných resellerů.

Cloudová řešení se stala značně složitými. Naším úkolem je proto nabídnout resellerům i jejich zákazníkům jednotné řešení, s jehož pomocí mohou vyhledávat, nakupovat, sledovat a spravovat služby ve svém cloudovém ekosystému,“ uvedl John McCawley.

Finanční podmínky akvizice nebyly zmíněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře