Westcon-Comstor dokončil globální BPO projekt, bude mít více času na partnery

Distributor svěřil své interní procesy do rukou společnosti Genpact, globálního poskytovatele outsourcingových služeb. Díky tomuto spojenectví se budou prodejní týmy moci věnovat zákazníkům místo administrativních úkonů.

Westcon-Comstor dokončil globální BPO projekt, bude mít více času na partneryDistributor Westcon-Comstor dokončil globální projekt, jehož cílem byl outsourcing podnikových procesů a vytvoření regionálních center pro sdílené služby. Disributor se za tímto účelem spojil se společností Genpact, která sňala pomyslnou tíhu z jeho beder.

Westcon-Comstor uvádí, že mu toto uspořádání uvolní ruce a prostředky, díky čemuž se bude moci soustředit na svou hlavní činnosti – distribuci technologických řešení a řešení. Za podobným účelem distributor globálně nasadil ERP platformu od SAP.

Prodejní týmy distributora se nyní budou místo administrativních úkonů moci věnovat práci s partnery a zákazníky. Externí platformy se mají navíc postarat o snadnou integraci dalších systémů a poskytnou užitečné analytické výstupy.

Centralizace transakcí a podpory

Spuštění programu trvalo dva roky a týkal se trhů v 52 zemích napříč pěti kontinenty. To, že se o vše postará jediný globální poskytovatel, přináší výhodu v podobě jednotné platformy pro veškeré transakce a komunikaci s partnerským ekosystémem.

Díky spojení s Genpactem mohl navíc Westcon-Comstor centralizovat svůj obchodní model z úrovně jednotlivých trhů na úroveň regionů, což má přinést lepší systém poskytování služeb a partnerské podpory.

Zdroj: Westcon-Comstor

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře