WD slučuje řady pevných disků Blue a Green pro mainstreamová PC

Řada zelených interních disků WD Green, která se vyznačuje úspornými technologiemi, bude integrována do řady WD Blue. Výrobce tak zjednodušuje své portfolio disků pro PC.

WD slučuje řady pevných disků Blue a Green pro mainstreamová PCSpolečnost WD oznámila, že převede své modely pevných disků WD Green do produktové řady WD Blue. Společnost chce tímto krokem zjednodušit proces volby při výběru interních pevných disků pro mainstreamová PC.

Všechny modely WD Green dosud dodávané na trh zůstanou dostupné po celou dobu tržní životnosti a pod označení WD Blue přejdou postupně. Nové disky řady WD Blue převezmou shodnou nomenklaturu jako předcházející generace disků WD Green, jen na konci označení bude uvedeno písmeno Z namísto X (například disk WD60EZRX se změní na WD60EZRZ)

WD nabízí ještě jednu řadu disků pro PC s názvem WD Black. Disky této řady jsou určené k nasazení v náročnějších sestavách, například pracovních stanicích, herních počítačích nebo highendových systémech používaných například kreativními profesionály. Této řady se změna nedotkne.

Barevné rozlišení produktových řad interních disků WD obsahuje ještě řadu WD Red pro využití v zařízeních NAS a WD Purple pro úložiště podporující monitorovací bezpečnostní kamerové systémy. Disky pro datacentra jsou označeny zlatou barvou.

Zdroj: WD

Úvodní foto: WD

Komentáře