WD oficiálně uvedlo zařízení My Cloud

Externí disky My Cloud jsou osobní alternetivou veřejných i soukromých cloudových úložišť.

WD oficiálně uvedlo zařízení My CloudSpolečnost WD dnes v Praze oficiálně představila dvě zařízení rodiny My Cloud, která představuje třetí způsob pojetí cloudového úložiště dat.

Princip osobního cloudu spočívá v použití úložiště dat, které patří uživateli a fyzicky se nachází u něj doma, případně v sídle společnosti. Prostřednictvím internetového připojení a příslušných aplikací je však úložiště přístupné odkudkoliv, stejně jako běžná cloudová řešení, která však data ukládají do velkých datacenter svých poskytovatelů.

Vše ve vlastních rukách

Osobní cloud má podle WD dvě hlavní výhody. Zaprvé se uživatel nemusí obávat o své soukromí, zneužití svých dat nebo jejich nedostupnost. Přístup k datům, jejich bezpečnost a kontrola nad nimi je díky vlastnictví a fyzické přítomnosti úložiště u uživatele zcela v jeho rukou.

Druhou výhodou jsou potom náklady - cena My Cloudu s tříletou zárukou a kapacitou 2 TB je podle WD srovnatelná s ročními poplatky na skladování stejného objemu dat u běžného cloudového poskytovatele.

Poroste počet zařízení i objem dat

WD se odvolává na statistiky společnosti Gartner, podle nichž bude do roku 2016 průměrná domáctnost vlastnit 3,3 TB dat. Zároveň s tím poroste i počet mobilních zařízení připojených k internetu a poptávka po konektivitě. Soukromý cloud má potenciál stát se datovým hubem domácností a malých podniků.

My Cloud a My Cloud EX4

Právě těm jsou totiž určena představená zařízení. Obě jsme již blíže představili v samostatných článcích, proto se o nich zmíníme jen stručně.

Externí disk My Cloud je zařízení pro osobní cloud, prodávané ve variantách 2 TB, 3 TB a 4 TB. Cílovou skupinou jsou jednotlivci a domácnosti, jimž může sloužit jako cloudové úložiště i jako zdroj pro streamování multimediálního obsahu (filmy, hudba). Více o něm najdete zde.

NAS úložiště My Cloud EX4 je úložiště se čtyřmi sloty na pevné disky a kapacitou až 16 TB. Jeho princip je totožný jako u externího disku, kapacitou a výbavou je však určeno spíše pro profesionální uživatele nebo menší podniky. Více o něm najdete zde.

Zdroj: WD, ChannelWorld
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře