WD nabídne 6TB interní disky

WD Red je nyní k dostání s kapacitou 6 TB. Jde o disk s pěti plotnami o vysoké hustotě. WD NASware 3.0 rozšiřuje počet podporovaných pozic u systémů NAS na 8. Nový WD Red Pro posiluje možnosti na trhu středních a velkých úložišť NAS.

WD nabídne 6TB interní disky
Společnost WD, součást Western Digital, dnes oznámila rozšíření řady SATA disků WD Red pro NAS v domácnostech a středně velkých firmách.  Nově se zvýšila kapacita až na 6 TB. Dále je na trh uveden pevný disk WD Red Pro, který směřuje do trhu systémů NAS pro střední a velké firmy.

Disky řady WD Red jsou testovány na kompatibilitu s výrobci NAS systémů. Disky WD Red 3,5” jsou nyní dodávány na trh v kapacitách od 1 TB až po 6 TB, disky WD Red Pro 3,5” jsou k dostání v kapacitách od 2 TB do 4 TB. 

S uvedením modelů s kapacitou 5 TB a 6 TB je nyní produktová řada WD Red rozšířena o WD NASware 3.0, což je vylepšená verze původní technologie, která má zvyšovat výkon systému, snižovat operační čas a zjednodušovat integrační proces.

Díky rozšíření možností technologie NASware 3.0 se nyní disky WD Red s kapacitami od 1 TB až do 6 TB mohou využívat v NAS systémech s až osmi pozicemi disků.

Součástí disků WD Red je také technologie 3D Active Balance Plus, což je technologie pro ovládání vyvážení disku. WD nabízí v případě disků WD Red prémiovou, nepřetržitou (24x7), dedikovanou podporu zdarma.

WD Red Pro

Nový WD Red Pro je diskem pro prostředí středních a velkých firem. Tato nová produktová řada disků NAS podporuje NAS systémy s osmi až šestnácti šachtami. Vylepšená technologická řešení poskytují úložiště při využití WD NASware 3.0.

Nové velkokapacitní disky WD 6 TB se integrují do produktů WD jako jsou My Cloud, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror a také do externích disků My Book a My Book Duo. Tyto disky jsou kompatibilní s produkty NAS od širokého spektra OEM partnerů. Seznam produktů a firem kvalifikovaných pro WD Red najdete na www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=810.

Na disky WD Red a WD Red Pro je poskytována tříletá, respektive pětiletá omezená celosvětová záruka.

Doporučená koncová cena je pro WD Red 5 TB (WD50EFRX) € 239,- pro 6 TB (WD60EFRX) € 289,-.

Doporučená cena pro disky  WD Red Pro 2 TB (WD2001FFSX) je € 149,-, pro WD Red Pro 3 TB (WD3001FFSX) € 179,- a pro WD Red Pro 4 TB (WD4001FFSX) je € 239.00

 Zdroj: WD
Úvodní foto: WD

Komentáře