WD kupuje SanDisk za 19 miliard dolarů

Western Digital si jako výrobce tradičních HDD pojistil budoucnost akvizicí předního hráče v oblasti flashových úložišť.

WD kupuje SanDisk za 19 miliard dolarůKrátce po oznámené obří akvizici EMC došlo na poli IT k dalšímu velkému obchodu. Výrobce pevných disků Western Digital oznámil, že za částku 19 miliard dolarů v akciích a hotovosti převezme společnost SanDisk, jejíž doménou jsou flashová úložiště.

Spojením obou firem vznikne gigant, který bude ve svém portfoliu spojovat minulost (HDD) i budoucnost (flash). I kdyby se naplnily optimistické vize o tom, že SSD brzy nabídnou srovnatelnou cenu za gigabajt jako HDD, WD díky akvizici zůstane ve hře.

Spojení WD a SanDisku předcházelo několikaleté partnerství. V minulosti například spolupracovaly na hybridním úložišti kombinujícím HDD a SSD. Firmy společně disponují více než 15 tisíci patenty.

Sanjay Mehrota, CEO a spoluzakladatel SanDisku, se stane členem představenstva WD, zatímco současný CEO WD Steve Milligan zůstane na své pozici i po spojení obou společností. Fúze může podle WD trvat až rok.

WD a SanDisk očekávají, že jejich spojení přinese úspor ve výši 500 dolarů ročně. Spolupráce SanDisku a Toshiby na výrobě 3D flashových čipů má pokračovat nehledě na akvizici.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Western Digital, SanDisk

Komentáře