WD a SanDisk přivezly do Prahy novinky z berlínského veletrhu IFA

Společnost Western Digital se na setkání v pražském Jazz Docku pochlubila novými produkty značek WD a SanDisk včetně nového domácího cloudu a microSD karty s úctyhodnou kapacitou 400 GB.

WD a SanDisk přivezly do Prahy novinky z berlínského veletrhu IFASpolečnost Western Digital uspořádala setkání v pražském klubu Jazz Dock, na kterém představila nové produkty pro závěr letošního roku. Novinky přijel prezentovat regionální šéf produktového marketingu Gerry Edwards.

Edwards hovořil o současných trendech, které přinášejí mimo jiného rozmach mobility, poptávku po synchronizovaném zálohování nebo stále rostoucí počet zařízení a s ním související růst objemu generovaných dat a uživatelského obsahu.

Hlavní tři novinky, které se na trhu objeví pod značkami WD a SanDisk, jsou podle Edwardse odpovědí na tyto trendy a mají přinést pohodlná a spolehlivá řešení pokrývající potřeby moderních uživatelů.

WD MyCloud Home

MyCloud HomePrvním novým produktem je MyCloud Home, nová generace domácích síťových úložišť řady MyCloud, která oproti svým předchůdcům nabízí nové funkce včetně snadné centralizace a snadného ovládání pomocí mobilní aplikace.

Novinka umožňuje na jednom centrálním ukládat a sdílet veškeré uživatelovy fotografie, videa a další soubory ze všech jeho chytrých telefonů, počítačů, USB disků, cloudových úložišť, ale také ze sociálních sítí.

Novinka je osazena diskem WD Red a bude dostupná i ve variantě MyCloud Home Duo, která nabídne dva disky pro dosažení vyšší kapacity a záruky uchování uložených dat.

SanDisk iXpand Base

SanDisk iXpand BaseDruhou novinkou je zařízení iXpand Base, které v sobě kombinuje nabíječku a externí úložiště pro uživatele telefonů Apple iPhone. Novinka umožní každodenní zálohování fotografií, videí a kontaktů z uživatelova iPhonu.

Používání iXpand Base přitom nebude vyžadovat žádné změny denní rutiny. Uživatel pouze připojí svůj iPhone k iXpand Base jako ke klasické nabíječce a obsah telefonu bude při současném dobíjení automaticky zálohován.

iXpand Base má kompaktní rozměry a je navržen tak, aby se jednoduše umístil na noční stolek nebo pracovní stůl, jeho povrch je pogumovaný a má vyčleněný prostor pro praktické uložení kabelu typu Lightning.

SanDisk Ultra UHS-I 400 GB

SanDisk Ultra 400 GBTřetí výraznou novinkou je microsD karta řady SanDisk Ultra, která nabízí obrovskou kapacitu 400 GB a je odpovědí na nedostatek místa pro fotografie, videa a další soubory v mobilních zařízeních.

Vysoká kapacita umožňuje například uchovat až 40 hodin videa v rozlišení Full HD. Karta dále nabízí přenosovou rychlost až 100 MB/s, což má postačit na přesun až 1 200 fotografií za minutu.

Karta splňuje specifikace platformy A1 App Performance a prostřednictvím bezplatné aplikace SanDisk Memory Zone umožňuje lokalizovat, třídit, přenášet a zálohovat data.

Zdroj: Western Digital, ChannelWorld
Úvodní foto: WD

Komentáře