Vznikla Evropská esportová federace, ČR a SR jsou mezi zakládajícími členy

Nově založená federace si klade za cíl sjednotit evropské organizace, týmy a hráče a společně pracovat na dalším rozvoji esportu. Mezi 23 zakládajících členů patří i Česká republika a Slovensko.

Vznikla Evropská esportová federace, ČR a SR jsou mezi zakládajícími členyV Bruselu byla oficiálně založena Evropská esportová federace (EEF), jejímž historicky prvním předsedou se stal Hans Jagnow z Německa. Jedním z 23 zakládajících plných členů je i Česká asociace esportu.

Mezi zakládající státy vedle ČR patří i Slovensko, Dánsko, Rakousko, Turecko, Maďarsko, Ázerbájdžán, Německo, Polsko, Rusko, Finsko, Izrael, Gruzie, Bělorusko, Belgie, Švédsko, Portugalsko, Spojené království, Makedonie, Ukrajina, Norsko, Itálie a Srbsko.

Křeslo místopředsedy připadlo Slovensku, které v novém vedení federace reprezentuje Karol Cagáň, prezident Slovenské asociace elektronických sportů. Do nejvyššího vedení zvolili účastníci ještě zástupce Izraele, Turecka a Ruska.

Úkolem federace bude sjednotit evropské organizace, týmy a hráče a společně pracovat na dalším rozvoji esportu. Českou republiku zastupoval na ustavující schůzi předseda České asociace esportu Lukáš Pleskot, který podepsal zakládající listinu.

Je to další signál, že to s esportem myslíme vážně. Celé pozadí se profesionalizuje a nabírá struktury podobné tradičním sportům. Evropskou integraci považuji obecně za důležitou a jsem rád, že Česká republika je u toho jako plnohodnotný člen Evropy,“ uvedl Pleskot.

Zdroj: Česká asociace esportu

Úvodní foto: Česká asociace esportu

Komentáře