Významný podíl Avastu kupuje CVC Capital Partners

Avast Software oznámil, že společnost CVC Capital Partners podepsala závaznou dohodu o investici, kterou si cení Avast na miliardu dolarů.

Významný podíl Avastu kupuje CVC Capital PartnersCVC Capital Partners věří, že investice, která Avast cení na miliardu dolarů pomůže, výrobci antiviru více prorazit na americkém trhu a podpoří jeho růst v oblasti mobilních řešení. Dokončení obchodní transakce se plánuje na březen 2014.

Avast je nainstalován na více než 200 miliónech zařízení z toho 170 miliónů počítačích. Avast! Mobile Security nainstalovali uživatelé na téměř 40 miliónů mobilních zařízení.

Avast díky svému modelu základních licencí zdarma drží na trhu významný podíl. „…stále ale nejsme číslo jedna na všech trzích. CVC nám umožní stát se jedničkou v poskytování bezpečnostního softwaru pro PC v USA a Asii i leadrem v oblasti zabezpečení mobilních zařízení,“ uvedl v oznámení Vincent Steckler, generální ředitel společnosti Avast.

Globální investiční fond Summit Partners, který do společnosti Avast Software investoval v roce 2010, zůstává i nadále jejím akcionářem po boku zakladatelů společnosti, Eduarda Kučery a Pavla Baudiše.

Měli jsme příležitost se s CVC dobře poznat a jsme tak pevně přesvědčeni, že s námi sdílí naše hodnoty a budou pro nás výborným partnerem v oblasti dalšího rozvoje společnosti. Před společností stojí spousta příležitostí a se znalostmi a zdroji, kterými CVC disponuje, budeme na další vlnu rozvoje lépe připraveni,“ uvedli k investici KučeraBaudišem.

Zdroj: Avast Software

Úvodní foto: © arahan - Fotolia.com

Komentáře