Výzkumníci z CTS-Labs hovoří o chybách v procesorech AMD Ryzen a Epyc

Zatímco Intel má na talíři chyby Spectre a Meltdown, procesory Ryzen a Epyc od AMD mají podle výzkumné společnosti CTS-Labs obsahovat hned čtyři zásadní zranitelnosti, které dostaly jména Masterkey, Ryzenfall, Fallout a Chimera.

Výzkumníci z CTS-Labs hovoří o chybách v procesorech AMD Ryzen a EpycNepříliš známá výzkumná společnost CTS-Labs tvrdí, že objevila čtyři zásadní bezpečnostní slabiny v architektuře AMD Ryzen a Epyc. Zranitelnosti Masterkey, Ryzenfall, Fallout a Chimera mají umožnit průnik do zabezpečené části procesoru.

Celý svět IT skloňuje od počátku letošního roku jména Spectre a Meltdown, což jsou bezpečnostní chyby, které se převážně týkají procesorů od Intelu. Pokud se však závěry CTS-Labs potvrdí, svou vlastní „rodinku“ problémů bude mít i AMD.

Výrobce vydal prohlášení, ve kterém potvrdil, že se celou záležitostí zabývá, ale na záběry je zatím příliš brzy. Zprávu CTS-Labs mělo AMD obdržet teprve nedávno a pečlivé vyhodnocení podobných závěrů zpravidla trvá okolo tří měsíců.

Je proto nutné zdůraznit, že zmíněné čtyři chyby v tuto zatím zůstávají nepotvrzené, jakkoliv společnost CTS-Labs ve své zprávě uvádí, že se jí tyto chyby podařilo nejen objevit, ale také reálně zneužít. Vše ukáže čas.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře