Výsledky Samsungu klesají, naznačuje snížení cen Galaxy S6 a nové modely

Hlavní jihokorejský výrobce elektroniky je stále pod tlakem silné konkurence v oblasti smartphonů a chce to v průběhu roku zvrátit.

Výsledky Samsungu klesají, naznačuje snížení cen Galaxy S6 a nové modelySlabší poptávka po vlajkové lodi Galaxy S6 a vyšší marketingové náklady vedly k dalšímu poklesu výnosů a zisku společnosti Samsung v kvartálu od května do června 2015.

Čistý zisk společnosti meziročně klesl o 8 % na 5,75 bilionu wonů (49 miliard dolarů). Výnosy klesly o 7 % na 48,5 bilionu wonů. Výsledky jsou v souladu s očekáváním Samsungu.

Provozní zisk firmy klesl meziročně o 38 % na 2,8 bilionu wonů.

Společnost uvedla, že prodeje Galaxy S6 a S6 Edge byly nižší, než očekávala. Na trhu smartphonů čelí neustálému tlaku populárního iPhonu 6 a nárůstu low-costových smartphonů od čínských výrobců.

Po zbytek roku se Samsung bude snažit podporovat prodeje smartphonů snížením ceny Galaxy S6 a uvedením nových modelů s velkými displeji. Tentokrát je společnost pod skutečně velkým tlakem zlepšit svůj výkon.

Výsledky ostatních divizí Samsungu byly smíšené. Spotřební elektronice pomohlo uvedení nových televizorů s plochou obrazovkou, avšak prodeje i zisk klesaly.

Byznys s polovodiči byl jedním z mála úspěšných, když jeho tržby rostly o 15 % a provozní zisk dokonce o 55 %. Samsung uvedl, že růst byl způsoben zejména prodejem dražších paměťových čipů a rostoucí poptávkou po mobilních procesorech.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Samsung

Komentáře