Výsledky Oraclu poklesly už počtvrté v řadě navzdory výborným výsledkům v cloudu

Oracle v posledním kvartálu zaznamenal 40% nárůst tržeb v oblasti cloudových služeb, zejména softwaru a platformách. Tyto však tvoří pouze 8 % celkových příjmů společnosti a zbylé segmenty dopadly o poznání hůře.

Výsledky Oraclu poklesly už počtvrté v řadě navzdory výborným výsledkům v clouduSpolečnost Oracle zveřejnila své výsledky za kvartál, který skončil ke 29. 2. letošního roku. Ve sledovaném období vykázala tržby ve výši 9 miliard dolarů, což představuje meziroční pokles o 3 %. Výsledky firmy poklesly již počtvrté za sebou.

Jestli se Oraclu někde dařilo, tak to byl cloud. Společnost hlásí v této oblasti 40% nárůst tržeb na 735 milionů dolarů, za což vděčí zejména svým službám typu PaaS (platforma jako služba) a SaaS (software jako služba).

Potíž je však v tom, že cloud tvoří jen 8 % celkového byznysu společnosti, a ve zbylých 92 % dopadly výsledky hůře. Například v segmentu klasického softwaru včetně databází a ERP systémů se výsledky meziročně snížily o 4 % na 6,3 miliardy dolarů. Prodej hardwaru se pak snížil o 13 % na 1,1 miliardy dolarů.

Oracle nyní čelí zásadní výzvě – v kontextu trhu, kdy zákazníci opouštějí model vlastního hardwaru a zaměřují se na cloudové služby, se bude muset prosadit v konkurenci společností jako je Amazon nebo Workday.

Předseda představenstva Larry Ellison je však optimistický: „Naši zákazníci nás neopustí. Naopak, většinu toho, co mají, si přesunou do našeho cloudu,“ uvedl.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře