Výsledky NetAppu v posledním čtvrtletí poklesly, dařilo se mu však v cloudu

Tržby za celý fiskální rok se vyšplhaly na 1,4 miliardy dolarů, zisk činil 819 milionů dolarů. Ve srovnání s fiskálním rokem 2019 se jedná o pokles, NetApp nicméně uvádí, že jeho cloudový byznys je na vzestupu.

Výsledky NetAppu v posledním čtvrtletí poklesly, dařilo se mu však v clouduSpolečnost NetApp zveřejnila finanční výsledky za čtvrtý kvartál a celý fiskální rok 2020, který skončil 24. 4. 2020. Z nich vyplynulo, že firma v posledním čtvrtletí utržila 1,4 miliardy dolarů; ve stejném období 2019 přitom její tržby činily 1,59 miliardy.

Tržby za celý fiskální rok rovněž vykázaly meziroční pokles – dosáhly 5,41 miliardy dolarů, zatímco ve fiskálním roce 2019 se vyšplhaly na 6,15 miliardy. Čistý zisk ve čtvrtém kvartálu se pak meziročně propadl z 396 milionů dolarů na 196 milionů.

Za celý rok NetApp zaznamenal zisk ve výši 819 milionů dolarů, což je rovněž horší výsledek než v roce 2019, kdy zisk činil 1,17 miliardy. Pro první čtvrtletí fiskálního roku 2021 pak očekává tržby okolo 1,09 a 1,24 miliardy dolarů.

Navzdory nelehké situaci se nám podařilo udržet solidní hrubou marži i cash flow, výrazně rostl též náš cloudový byznys,“ okomentoval výsledky šéf NetAppu George Kurian.

Mezi milníky uplynulého čtvrtletí společnost řadí oznámení integrovaného řešení pro vzdálené připojené infrastruktury koncových uživatelů ve spolupráci se společnostmi Nvidia a VMware.

Zároveň vyzdvihla, že ve sledovaném období převzala společnost Talon Storage, kterou rozšířila funkcionality řešení NetApp Cloud Volumes a Azure NetApp Files.

Zdroj: NetApp

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře