Výsledky IBM přinesly zklamání, obrat za první kvartál klesl o 4,7 %

Společnosti IBM v prvním čtvrtletí 2019 klesl obrat o 4,7 % na 18,18 miliardy dolarů. Pokles zaznamenaly všechny klíčové divize, přestože segment cloudových systémů a kognitivního softwaru překonal očekávání analytiků.

Výsledky IBM přinesly zklamání, obrat za první kvartál klesl o 4,7 %Společnost IBM oznámila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí 2019, které ovšem nenaplnily očekávání analytiků. Obrat ve sledovaném období klesl o 4,7 % na 18,18 miliardy dolarů, čistý zisk pak meziročně klesl zhruba o 9 milionů na 1,59 miliardy dolarů.

Tržby v segmentu cloudových systémů a kognitivního softwaru v prvním kvartálu tohoto roku klesly o 1,5 % na 5,04 miliardy dolarů, nicméně překonaly odhady, které se pohybovaly kolem 4,18 miliardy dolarů. Ostatní segmenty však odhady naopak nenaplnily.

IBM v loňském roce poprvé za sedm let vykázalo růst obratu, což vyvolalo dojem, že se obchodní strategie nastolená šéfkou Ginny Romettyovou osvědčuje. Společnost se v minulosti zbavila několik hardwarových byznysů a začala se více soustředit na software.

Očekáváme omezený nárůst tržeb v důsledku měnových turbulencí, nepříznivého vývoj poptávky v oblasti mainframů a potenciálního odložení nákupů softwarovu na čtvrtý kvartál,“ uvedl Toni Sacconaghi, analytik společnosti Bernstein.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře