Výsledky IBM klesaly i ve 2. čtvrtletí, kvůli odprodeji x86

I přesto, že prodeje mainframů zdvihaly jinak slabé výsledky divize hardwaru, obrat i zisk IBM klesaly.

Výsledky IBM klesaly i ve 2. čtvrtletí, kvůli odprodeji x86Výnosy IBM za druhé čtvrtletí dosáhly 20,8 miliardy dolarů, v porovnání s 24 miliardami ve stejném kvartálu loňského roku.

Největší měrou se na poklesu podílel odprodej x86 hardwaru Lenovu a dále také silný kurz dolaru. Bez těchto faktorů by výnosy podle IBM klesly jen o jedno procento.

Čistý zisk společnosti meziročně klesl o 16,6 % na 3,45 miliardy dolarů.

Výnosy divize Global Technology Services klesly o 10 % na 8,1 miliardy dolarů. Bez započtení výše uvedených faktorů by rostly o procento, uvedlo IBM.

Výnosy z hardwaru klesly o 32 % na 2,06 miliardy dolarů, avšak bez započtení x86 segmentu a měnového vlivu by rostly o 5 %.

Výsledkům pomohl mainframový byznys, jehož růst se předpokládal i díky uvedení nové z13 před měsícem. Prodeje mainframů IBM rostly meziročně o 9 % a bez započtení kurzových vlivů by to bylo až 15 %, tvrdí společnost.

Výnosy toho, co IBM označuje za „strategické imperativy“, nebo oblasti identifikované jako kritické pro růst, se meziročně zdvihly o 20 %. Jde o cloud, analytiku a sociální sítě.

Zdroj: IDG News Serrvice

Úvodní foto: © Yuriy Panyukov - Fotolia.com

Komentáře