Výsledky HP ve 2. čtvrtletí překonaly očekávání analytiků

Byznys s osobními počítači tvoří více než 60 % celkových výnosů společnosti HP, ale dařilo jí se i v tiskárnách.

Výsledky HP ve 2. čtvrtletí překonaly očekávání analytikůSpolečnost HP oznámila lepší než očekávané čtvrtletní výsledky a zvýšila prognózu očekávaného celoročního zisku. Daří se jí růst zejména v oblasti osobních systémů i díky akvizici tiskáren společnosti Samsung.

Část byznysu zaměřená na osobní počítače (desktopy a notebooky) představuje více než 60 % celkových výnosů. Její tržby vzrostly o 12 % na 9,4 miliardy dolarů. Analytici Thomson Reuters přitom očekávali 9,06 miliardy dolarů.

Společnost HP, která loni dokončila akvizici tiskárenského byznysu firmy Samsung, uvedla, že tržby z dodávek tiskáren vzrostly o 11 % na 5,19 miliardy dolarů (analytici predikovali 5,11 miliardy dolarů).

„Q3 bylo další silné čtvrtletí s konzistentním a vyváženým výkonem napříč segmenty a regiony,“ uvedl Dion Weisler, prezident a generální ředitel společnosti HP.

Podle IDC se HP ve druhém čtvrtletí udrželo na přední pozici v celosvětovém prodeji PC s tržním podílem 23,9 procenta. To platí i pro region EMEA, kde HP rostlo o 11 %.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře