Výsledky HP klesaly i v prvním kvartálu 2015, popatnácté v řadě

Společnost zaznamenala 7% pokles příjmů a 21% pokles zisku. S výjimkou serverů se nedařilo žádné divizi, nejhůře dopadly podnikové služby, které se propadly o 16 %. Do rozdělení společnosti zbývá půl roku.

Výsledky HP klesaly i v prvním kvartálu 2015, popatnácté v řaděSpolečnost Hewlett-Packard se ne a ne dostat z již téměř čtyři roky trvající série klesajících výsledků. V prvním kvartálu roku 2015 společnost zaznamenala 7% meziroční pokles celkových příjmů na 25,5 miliardy dolarů a 21% pokles zisku na 1 miliardu dolarů.

Nedařilo se skupině vyrábějící PC, jejíž výsledky meziročně poklesly o 5 %, ani skupině tiskáren, jejíž příjmy klesly o 7 %. Ještě hůře na tom však byly divize zabývající se podnikovými řešeními.

V prvním kvartálu klesaly příjmy z podnikových úložišť a síťových řešení, stejně jako příjmy z podnikových služeb, zdroje téměř pětiny celkového obratu společnosti. Ty se propadly o výrazných 16 %. Jedinou světlou výjimkou byly servery, u kterých výsledky vyrostly o 11 %.

HP se za půl roku rozdělí na dvě společnostiHP Inc., pod kterou přejde současná divize PC a tiskáren, a HP Enterprise, která převezme podniková řešení a služby. Výsledky z prvního kvartálu bohužel nejsou lichotivé ani pro jednu z budoucích firem.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře