Výsledky Amazon Web Services vyrostly ve čtvrtém kvartálu „jen“ o 47 %

Málokterá firma může říci, že její příjmy vyrostly téměř o polovinu a zároveň to byl nejhorší výsledek za poslední dva roky. Amazon Web Service ano.

Výsledky Amazon Web Services vyrostly ve čtvrtém kvartálu „jen“ o 47 %Společnost Amazon Web Services (AWS) vykázala v posledním kvartálu 2016 nejnižší meziroční růst za poslední dva roky. Své tržby meziročně dokázala zvýšit „pouze“ o 47 % na 3,5 miliardy dolarů.

V téměř jakémkoliv jiném segmentu by byl meziroční růst lídra o téměř 50 % důvodem k bouřlivým oslavám, v případě veřejného cloudu tomu tak není. AWS vede dlouholetou válku s Microsoftem a Googlem a každé procento navíc se počítá.

Ne, že by se AWS nesnažilo. V roce 2016 společnost podle svého vyjádření představila přes tisíc nových funkcí pro podporu podnikových aplikací svých zákazníků.

Cloudová divize Microsoftu za stejné období vykázala příjmy ve výši 6,9 miliardy dolarů, tyto výsledky však zahrnují i produkty mimo hlavní platformu Azure včetně softwaru Windows Server nebo SQL Server.

Určitý podíl na zpomalení růstu AWS mohla mít také cenová válka. Microsoft zřejmě koncem roku spustil další kolo zlevňování a samotný CFO Amazonu Brian Olsavsky se nechal slyšet, že pokles cen bude v tomto segmentu konstantním jevem.

Celkové příjmy Amazonu za čtvrtý kvartál 2016 dosáhly 43,7 miliardy dolarů, což je o 22 % více než ve stejném období předchozího roku. AWS tak zůstává malou, ale výrazně růstovou částí amerického obra.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře