Výrobci představují první periferie s konektorem USB Type-C

Výrobci reagují na příchod prvních zařízení s novým typem USB portu. LaCie, Emtec a SanDisk představily externí disky a flashky, Asus a MSI již nabízejí základní desky.

Výrobci představují první periferie s konektorem USB Type-CVíte, co mají společného nejnovější MacBookChromebook Pixel a Nokia N1? Nejnovější konektor USB Type-C! Po příchodu prvních zařízení vybavených novým rozhraním na sebe nenechali příliš dlouho čekat výrobci příslušenství. Zatím se objevila první externí úložiště.

USB Type-C se nachází na začátku několikaletého procesu, během kterého bude nahrazovat předchozí generaci. Jeho výhodou je oboustrannost (na obou koncích kabelu je tentýž konektor a zároveň je jedno, kterou stranou nahoru jej zapojíte) a schopnost přenosu elektřiny i dat.

Očekává se, že se stane univerzálním kabelem pro nabíjení zařízení i připojování periferií. Pomůže i to, že „céčko“ podporuje protokol USB 3.1, který je s 10 Gb/s dvakrát rychlejší než současné USB 3.0.

Společnost LaCie představila externí disky pro nový MacBook. Kromě nového rozhraní jsou vybaveny i porty typu A, což je rys, který během přechodného období bude zřejmě společný pro většinu periferií.

Novinky od LaCie s kapacitou od 500 GB do 2 TB budou dostupné ve třetím kvartálu. Dá se očekávat, že společnosti jako Samsung, Seagate, Toshiba nebo WD budou brzy následovat.

Dvě společnosti, Emtec a SanDisk (na fotografii), pak představily duální „flashky“ s konektory typu A a C. SanDisk zatím hovoří o kapacitě 32 GB, Emtec nabídne varianty od 16 GB do 64 GB. Produkty se na trhu objeví ve druhé polovině roku.

Společnosti MSI a Asus již nabízejí základní desky podporující nové rozhraní.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: SanDisk

Komentáře