Výrobce iPhonů Foxconn opatrně obnovuje výrobu v Číně

Foxconn varuje, že jeho tržby letos výrazně ovlivní koronavirus. Přestože neuvedl konkrétní čísla, podle odhadů tchajwanské společnosti KGI by se mohlo jednat o mezikvartální propad až o 46 %.

Výrobce iPhonů Foxconn opatrně obnovuje výrobu v ČíněSpolečnost Foxconn, jež má na starosti výrobu mobilních telefonů značky Apple, oznámila, že postupně obnovuje výrobu ve svých hlavních závodech v Číně. Zároveň vydala varování, že letošní tržby významně zasáhne epidemie koronaviru.

Předpokládaný propad v tržbách ovšem výrobce nespecifikoval. Nejmenované zdroje naznačily agentuře Reuters, že společnost doufá, se jí do konce února podaří dostat provoz v Číně na polovinu normální produkce.

Tchajwanská makléřská společnost KGI odhaduje, že čínské továrny Foxconnu budou na konci února fungovat jen na 30–40 % běžné kapacity a že příjmy výrobce by se v prvním kvartálu nového roku mohly mezičtvrtletně propadnout až o 46 %.

Foxconn ve svém prohlášení nicméně uvedl, že jeho fabriky ve Vietnamu, Indii a Mexiko i nadále fungují na plný výkon, přičemž v rámci snahy minimalizovat negativní dopady epidemie jsou na stole i plány na další rozšíření kapacit.

Výrobci v Číně se v současné potýkají s výraznými logistickými problémy, jelikož mnoho pracovníků, na nichž jejich továrny stojí, se kvůli karanténě a dopravnímu omezení nemohou vrátit do práce. Omezení rovněž komplikují přepravu zboží a součástek.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře