Výrazně tišší a výkonnější server Lenovo ThinkServer TS440

Společnost Lenovo představila nový tower server TS440 z rodiny zařízení ThinkServer. Servery této řady jsou charakteristické nejen svým dobrým poměrem ceny a výkonu, spolehlivostí a důrazem na dlouhou životnost, ale také chytrými technologiemi, které zvyšují jejich hodnotu a energetickou efektivitu (PR článek).

Výrazně tišší a výkonnější server Lenovo ThinkServer TS440Server pro začínající firmy i zavedené společnosti

ThinkServer TS440 v sobě spojuje procesory řady Intel Xeon E3-1200 v3, rozsáhlou škálovatelnost a snadno použitelnou sadu nástrojů pro vzdálenou správu Intel AMT. Díky této kombinaci je TS440 cenově atraktivním a dostupným serverem, vhodným nejen pro poskytovatele řízených služeb či pobočky větších firem, ale i pro malé společnosti.

V malých a středních podnicích poskytne ThinkServer TS440 svůj vysoký výkon pro každodenní běh kanceláře i provoz náročných aplikací a přitom jeho nákup nezatíží firemní rozpočet. Začínající společnosti navíc ocení jeho výjimečnou rozšiřitelnost – díky až devíti portům pro 1 Gbit/s Ethernet a 32 GB ECC DIMM operační paměti je možné ThinkServer TS440 postupně doplnit o další komponenty a server tak poroste společně s firmou.

Datové úložiště s kapacitou až 32 TB bez problémů pokryje nároky malých firem, navíc je možné ho dále rozšiřovat s využitím SAS disků zaměřených na vysoký výkon či cenově dostupných SATA disků. Škálovatelnost serveru TS440 zahrnuje podporu pro RAID 6, možnost redundantního napájení, hot-swap disky i široké portfolio výkonných síťových adaptérů. Důmyslné šasi serveru poskytuje v porovnání s předcházejícím modelem TS430 o 20 % tišší provoz. Díky tomu lze server umístit přímo do kanceláře.

Nižší provozní náklady a více místa pro data

Podobně jako ostatní servery z aktuální nabídky Lenovo přináší i ThinkServer TS440 výrazně nižší provozní náklady ve srovnání s předcházející generací serverů. „Společnost Lenovo klade velký důraz na inovace a snižování energetické náročnosti svých zařízení. V oblasti serverů jsme se proto zaměřili na snižování spotřeby energie a nároků na chlazení. Využití novějších serverů našim zákazníkům pomůže snížit náklady na provoz serverů a zajistit vyšší provozní spolehlivost těchto zařízení,“ řekl Martin Moravec, produktový manažer společnosti Lenovo v České republice.

Výměna starého serveru za novější může při ceně elektřiny 4,75 Kč/kWh představovat roční úsporu až 111 tisíc Kč pouze na výdajích za elektřinu. Tato úspora odpovídá situaci, kdy firma nasadí pět modernějších serverů namísto deseti starších a ty poté budou v provozu 24 hodin denně po celý rok. Další úspory s sebou přináší také snížené nároky na chlazení serveroven.

Novější servery nabízí také nesrovnatelně vyšší hustotu dat a výpočetního výkonu. Inovace v této oblasti, stejně jako v dalších technologiích pro servery šly v minulých letech natolik kupředu, že dnes prakticky není problém nahradit plný rack starých serverů jediným 2U serverem.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře