Vychází ChannelWorld 2/2014

Květnové vydání časopisu ChannelWorld odhalí další příležitosti v prodeji síťových zařízení, storage či domácích multimediálních center a dalšího příslušenství. U kulatého stolu se diskutovalo na téma storage pro SMB a v IT Gladiátorech stanuli proti sobě zástupci TP-Linku a ZyXelu.

Vychází ChannelWorld 2/2014V 2. vydání 6. ročníku časopisu ChannelWorld naleznete výsledky ankety o Channel manažera roku 2013. Více o změnách v eD systemu Czech prozradí v rozhovoru nový generální ředitel Thierry Bitout.

Vše v domácnostech i firmách bude postupně propojené. Aby to bylo možné, potřebují vaši zákazníci dostatečně propustné drátové a bezdrátové sítě, které je navíc nutné zabezpečit. Mobilní zařízení, o jejichž boomu prodeje mluvíme již pár let, generují spolu s další technikou obrovské množství dat, které je potřeba efektivně ukládat. To jsou témata odrážející aktuální trendy, o nichž píšeme v tomto vydání.

ChannelWorld 2 2014GfK proto poskytlo analýzu trhu smartphonů a tabletů, které plní firmy i domácnosti. Ty pak ovlivňují vnitřní sítě, jejichž tématu se více věnují Martin Rak z TP-Linku a Martin Bratičák ze ZyXelu v aréně IT Gladiátorů. Inovace firemních sítí vám nyní může pomoci nastupující standard 802.11ac, kterému se věnujeme v samostatném článku.

Se sítěmi úzce souvisí i data, která po nich tečou, a jež je potřeba ukládat – u kulatého stolu na téma storage pro SMB se diskutoval další vývoj byznysu. Zaniknou tradiční úložiště přesunem disků do serverů a vlivem softwarově definovaných storage? Skrytý potenciál v prodeji NAS pak v rozhovoru odkrývá Josef Chvála ze společnosti Lenovo a jak lze konsolidaci úložišť (a serverů) provést přibližuje případová studie DNS, Dellu a jejich partnera.

To stále není vše, partnery zaměřené na spotřebitelské zákazníky oslovujeme tématem multimediálních center a vším, co s nimi lze do domácnosti prodat. Z domácích obrazovek se přesouváme ke komerčním tématem příležitostí v dodávkách digital signage.

Z nových trendů vám poodkrýváme, co vše je dnes možné dodat pro tzv. chytré budovy, a ukazujeme, jak se technologie posouvají a koho v této oblasti oslovit ke spolupráci.

Na své si přijdou i reselleři, kteří poskytují nebo chtějí přidávat hodnotu v oblasti správy tisku. Tu lze dnes prodávat téměř jako komoditu, ale stále poskytuje dostatečný prostor pro další služby a navýšení marže.

Jak získat ChannelWorld?

Zaujalo vás zářijové vydání? Objednat si jej je nyní díky on-line trafice snadné. Po vybrání titulu ChannelWorld si můžete zakoupit libovolné číslo pohodlně přímo od vašeho stolu. K dispozici je také elektronicky zde.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter ChannelWorld News, nebo přístup do vyhledávače výrobců a distributorů.

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, co byste si chtěli přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na ChannelWorld@idg.cz.
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře