Vybuchující Note 7 Samsungu vaz nezlomil, zisk v roce 2016 vyrostl téměř o pětinu

Ačkoliv celkové příjmy Samsungu nevyrostly ve srovnání s rokem 2015 ani o procento, zisk se zvýšil o 19,2 %. Jediný šrám utrpěla mobilní divize, jejíž příjmy poklesly o 3 %.

Vybuchující Note 7 Samsungu vaz nezlomil, zisk v roce 2016 vyrostl téměř o pětinuSpolečnost Samsung oznámila své hospodářské výsledky za rok 2016. Ačkoliv někteří očekávali, že se „kauza Note 7“ spojená s kompletním stažením celé řady z trhu podepíše zisku, ten však nakonec meziročně vyrostl.

Samsung za uplynulý rok utržil v přepočtu 173,5 miliardy dolarů, což je jen o 0,6 % více než v roce 2015. Zisk se však zvýšil o bezmála 20 % na 19,5 miliardy dolarů. Nejlépe se Samsungu vedlo v oblasti paměťových čipů.

Mobilní divize přece jen utrpěla potížemi s modelem Note 7 a vykázala meziroční pokles tržeb o 3 %. Kromě vybuchujících baterií ji trápil také zpomalující trh chytrých telefonů , kde musí hájit své vedoucí postavení před sílící levnou konkurencí.

Samsung má eso v rukávu v podobě virtuální reality, v níž vidí příležitost, jak se odlišit od ostatních v rámci stagnujícího trhu. Společnost také údajně pracuje na vlastním virtuálním asistentovi, přičemž její modely dosud používají Google Now.

Příjmy divize spotřební elektroniky v roce 2016 stagnovaly, ale zisk se téměř zdvojnásobil. Samsung očekává, že pro růst v roce 2017 budou klíčové jeho high-endové modely televizí s novými QLED panely a modely s velkou úhlopříčkou a rozlišením 4K.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře