VSHosting připravuje cloudovou platformu pro vývoj hostování on-line aplikací

Společnost VSHosting, poskytovatel spravovaných serverových služeb v ČR a na Slovensku, vyvíjí cloudovou platformu Zerops.io (Zero Operations) pro hostování internetových aplikací.

VSHosting připravuje cloudovou platformu pro vývoj hostování on-line aplikacíPlatforma Zerops.io společnosti VSHosting zajišťuje automatizované a kustomizovatelné DevOps prostředí pro hostování internetových aplikací spolu s vývojovou, testovací i produkční infrastrukturou. Firma s ní kromě ČR míří i na západní trhy.

„Zero Operations“ podporuje rovněž automatické škálování výkonu v reálném čase. VSHosting tvrdí, že oproti jiným cloudovým platformám bude ta jeho připravena pro produkční provoz náročný na vysokou dostupnost. Všechny aplikace budou provozovány v clusterovém režimu.

Zerops.io tedy vývojářům přinese plnohodnotné vývojové prostředí včetně všech obvyklých nástrojů, dále podporu automatizovaného nasazení do testovacího prostředí či do produkce s real-time automatickým škálováním, optimalizací a řadou dalších funkcí.

VSHosting je zatím na začátku vývoje platformy, za posledního půl roku se mu podle oznámení podařilo ověřit všechny technologické teze a zprovoznit funkční demo platformu. Nyní začíná s vývojem ostré verze.

Cloudová platforma je podle VSHostingu určena zejména pro trh ve Velké Británii, Nizozemsku, USA nebo Německu. Firma tak nabírá i nové kolegy ze zahraničí.

VSHosting vyvíjí aplikace v open source prostředích, jež zatím nejsou v ČR příliš rozšířena (např. většina backendu je kódována v GoLang),  a plánuje poskytnout některé aplikace a nástroje veřejně jako open source.

Zdroj: VSHostingKomentáře