VSHosting plánuje výstavbu ekologického datacentra ServerPark 2

Nové datacentrum by mělo vyrůst do roku 2018 a při jeho plánování se počítá s velmi ekologickým provozem. Centrum bude využíváno pro spravované a dedikované servery a cloudovou infrastrukturu.

VSHosting plánuje výstavbu ekologického datacentra ServerPark 2Společnost VSHosting ještě ani nedokončila své datacentrum ServerPark a již chystá plány na ServerPark 2. S jeho výstavbou by se pak mělo začít v roce 2018 a v jeho útrobách se bude skrývat až 200 serverových racků, které budou zaplňovány v pěti fázích.

ServerPark 2 je plánovaný jako nejekologičtějším datacentrum v České republice. Až z 95 % času má využívat tzv. freecooling, tedy chlazením venkovním vzduchem bez nutnosti kompresorového chlazení. K dochlazování bude používána dešťová voda.

Celková technologie nového datacentra bude uzpůsobena na vyšší teploty a ekologičnost datového centra. V jednání je rovněž možnost využít vlastní elektrickou energii ze solárních panelů, které budou napájet kompresorové chlazení v období horkých letních dnů.

ServerPark 2 by měl v ideálním případě dosáhnout na standard Tier IV bez certifikace od Uptime Institute. Na rozdíl od prvního ServerParku bude ServerPark 2 využíván pro spravované a dedikované servery a cloudovou infrastrukturu a racky zde pronajímány nebudou.

Datové centrum bude vybudováno ve Středočeském kraji a situováno do jednopodlažní budovy, jejíž rozloha bude čítat 1 700 metrů čtverečných. VSHosting v současnosti pracuje na dalších přípravách a tvorbě dokumentace potřebné pro veškeré byrokratické procesy

Zdroj: VSHosting

Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře