VSHosting má po roce obsazeno 40 % datacentra ServerPark a plánuje expanzi

ServerPark má za sebou rok provozu, 2GWh spotřebované energie, čtyři úspěšně vyřešené kritické závady a 40% obsazenost kapacity. VSHosting dokončil budování druhé etapy datacentra, připravil podklady pro třetí etapu a plánuje stavět dále.

VSHosting má po roce obsazeno 40 % datacentra ServerPark a plánuje expanziDatové centrum ServerPark určené pro provoz velkých internetových projektů v České republice slaví své první výročí a dále roste. Provozovatel datacentra VSHosting oznámil, že v srpnu 2016 dokončil budování II. etapy a byly završeny také přípravy III. etapy, do kterých bylo zatím investováno necelých 40 milionů korun.

Za rok provozu datacentra bylo spotřebováno více než 2GWh energie, byly řešeny desítky nekritických poruch, ale také čtyři kritické závady, které však díky nejvyššímu možnému standardu Tier IV (více o zabezpečení ServerParku se dočtete v našem „dobovém“ článku) neměly dopad na celkový provoz datacentra.

ServerPark pojme 7 500 serverů a po roce provozu hlásí 40% obsazenost. Celkem 75 % kapacity datacentra je vyhrazeno pro VSHosting Cloud a serverovou infrastrukturu pro spravované služby, zatímco zbylých 25 % je určeno pro pronájem, tedy tzv. kolokační služby.

VSHosting k tomu uvádí, že ceny za kolokační služby se snižují až o desítky procent a dříve preferovaný požadavek na tzv. neutralitu datacentra již není tím nejdůležitějším, ale stává se jen příjemným bonusem pro internetové poskytovatele.

Nejžhavější novinkou společnosti VSHosting je projekt druhého datového centra ServerPark 2, jehož zahájení výstavby je naplánováno na přelom roku 2018/2019. Jeho kapacita bude zahrnovat 200 racků pro interní potřeby VSHosting, nové cloudové služby a služby dedikovaných serverů.

Aktuálním cílem společnosti VSHosting je v rámci evropské expanze na přelomu 2016/2017 otevřít pobočku v Bratislavě pro slovenský trh. Do pěti let potom plánuje, aby se byl polský VSHosting stal největším poskytovatelem spravovaných služeb na tamním trhu.

Do konce letošního roku pak VSHosting plánuje uvést na trh několik nových služeb, jako je CloudBackup, CloudMail či službu Managed Docker určenou pro potřeby vývojářů webových a mobilních aplikací.

Zdroj: VSHosting
Úvodní foto: VSHosting

Komentáře