Vshosting~ během pandemie zaznamenal 25% nárůst obratu v segmentu e-shopů

Společnost zároveň v posledním roce eviduje zvýšený zájem o robustnější a sofistikovanější služby: nárůst rozsahu průměrného poptávaného řešení u e-commerce klientů dosáhl 30 %.

Vshosting~ během pandemie zaznamenal 25% nárůst obratu v segmentu e-shopůSpolečnost vshosting~ oznámila, že v segmentu e-commerce zaznamenala meziroční nárůst obratu o čtvrtinu. K rychlému růstu dle firmy přispěl druhý kvartál, ve kterém v rámci pandemie řada kamenných obchodů přesunula prodej právě do online sféry.

Očekávaný odhad růstu trhu e-commerce před propuknutím koronaviru byl podle vshostingu 15 %, reálným výsledkem je však hodnota 40 %. Společnost navíc předpokládá v rámci potenciální druhé vlny pandemie minimálně stejně vysoké tempo růstu.

„Oproti dřívějšku zaznamenáváme u našich klientů daleko větší příklon k robustnějším a sofistikovanějším řešením. V e-commerce klienti poptávají v průměru o 30 % rozsáhlejší hostingové služby,“ říká Damir Špoljarič, CEO společnosti vshosting~.

Na vzestupu je zejména outsourcing

Jako hlavní důvody tohoto trendu Špoljarič vidí rostoucí důraz e-shopů na bezpečnost a spolehlivost serverové infrastruktury i příklon k novým technologiím.

Oblíbené jsou zejména moderní technologie jako například tzv. Kubernetes a posiluje i trend outsourcingu,“ dodává obchodní ředitel společnosti David Lintimer. Právě outsourcing správy hostingu je podle něj v současnosti obecně velkým trendem.

Lintimer upřesňuje, že i velké e-shopy si stále častěji nechávají hardware i software spravovat od hostingových poskytovatelů a sami se soustředí čistě na svůj hlavní byznys. Od externích firem podle něj často poptávají i vývoj e-shopu.

Zdroj: vshosting~

Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře