Všechno, nebo nic! Windows 7 a 8.1 nově nedovolují vlastní výběr aktualizací

Microsoft provedl dříve oznámenou změnu a u svých starších systémů zavedl „kumulativní“ aktualizace známé z Windows 10. V praxi to znamená, že uživatel bude moci nainstalovat pouze kompletní balíček aktualizací bez možnosti vlastního výběru.

Všechno, nebo nic! Windows 7 a 8.1 nově nedovolují vlastní výběr aktualizacíMicrosoft představil výraznou změnu týkající se aktualizací Windows 7 a Windows 8.1, která ukonči desetiletí trvající zásadu, že uživatel má možnost výběru. Nové aktualizace budou, slovy Microsoftu, „kumulativní“, což jinými slovy znamená „všechno, nebo nic“.

Pokud vám to připomíná Windows 10, tak ne náhodou. Nová politika pro aktualizace starších systémů odpovídá tomu, jak je to nastaveno u „desítek“ včetně absence možnosti vybrat si, které patche uživatel chce, a které naopak vynechá.

Počínaje 11. 10. 2016 budou Windows 7 a 8.1 dostávat tři aktualizace měsíčně. Jedna bude bezpečnostní patche, druhá se bude týkat ostatních vlastností a třetí, tzv. Preview Rollup, bude obsahovat náhled změn chystaných na další měsíc. Pro podnikové uživatele bude třetí aktualizace volitelná.

Podniková IT oddělení nebudou mít z nové politiky příliš velkou radost, neboť i kdyby se ukázalo, že některý patch obsahuje chyby, nebude zde možnost jej odmítnout. Buď se nainstaluje celá aktualizace, nebo nic. V případě druhé varianty však může být podnik ohrožen kvůli chybějícím bezpečnostním prvkům.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře