Vodafone uzavřel partnerství s Quadruple, platformou regionálních ISP

Od partnerství s regionálními poskytovateli internetových služeb si Vodafone slibuje zkvalitnění svého portfolia a také podporu lokálních ISP, kteří se aktivně podílejí na digitalizaci České republiky.

Vodafone uzavřel partnerství s Quadruple, platformou regionálních ISPSpolečnost Vodafone pokračuje po akvizici UPC v posilování své pozice na poli pevného internetu. Operátor oznámil, že v rámci své strategie v oblasti konvergovaných služeb uzavřel smlouvu s platformou poskytovatelů vysokorychlostních sítí Quadruple.

Vodafone uvádí, že díky nové dohodě začne svým koncovým zákazníkům nabízet pevný internet prostřednictvím vybraných poskytovatelů, kteří disponují regionálními vysokorychlostními optickými a kabelovými sítěmi.

Spolupráce s regionálními operátory přinese společnosti Vodafone další zkvalitnění portfolia pevného připojení k internetu. To se odrazí na vyšších rychlostech připojení, a to až do úrovně 1 Gbit/s,“ uvedl Jan Slabihoud, ředitel velkoobchodu Vodafone Czech Republic.

Vodafone dodává, že chce tímto partnerstvím podpořit konkurenceschopnost menších regionálních operátorů, kteří přispívají k digitalizaci České republiky prostřednictvím sítí nové generace. Pilotní provoz bude odstartován na konci září.

Zdroj: Vodafone

Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře