Vodafone nadělí zákazníkům neomezená data v mobilních zařízeních

Operátor oznámil splnění slibu pokrytí 93 % české populace 3G a LTE mobilním internetem. Odted do poloviny ledna 2015 budou zákazníci Vodafonu moci využívat nabídky neomezeného datového limitu.

Vodafone nadělí zákazníkům neomezená data v mobilních zařízeníchMobilní operátor Vodafone na tiskové konferenci oznámil splnění slibu, který dal na konci roku 2013. Tehdy se zavázal pokrýt pokrýt 93 % populace České republiky 3G a LTE připojením do konce roku 2014. Tento plán byl překročen o dva procentní body.

Vodafone uvádí, že tzv. Turbo Internet je dostupný pro 95 % české populace na 82 % českého území. Většinu z této služby stále tvoří 3G připojení, ale operátor chce do konce léta 2015 pokrýt LTE signálem všechna města v ČR.

Neomezená data

Vodafone zároveň vnímá skutečnost, že jeho zákazníci celkově využívají jen 25 % objemu dat v rámci aktivních tarifů. Aby se toto číslo změnilo, spustil operátor speciální akci v podobě služby Data nad rámec balíčku. Ta v období mezi 13. listopadem 2014 a 15. lednem 2015 v zásadě omezí datové limity, resp. zákazníkům poskytne bezplatné navýšení datového limitu.

Tato akce má zákazníkům ukázat, jaká bude jejich spotřeba dat, budou-li využívat internetu dle svých reálných potřeb a požadavků. Výsledný objem spotřebovaných dat pak může například pomoci s rozhodováním, jaký tarif zvolit.

Vnímáme, že někteří zákazníci nevyužívají všechna data, která mají v rámci svého tarifu k dispozici. Existují také zákazníci, kteří se blíží vyčerpání svého měsíčního objemu a zbytečně omezují surfování, aby ho nepřekročili. Těm všem chceme dát možnost vyzkoušet si během vánočního období neomezené surfování zdarma,“ uvedl Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky.

Nabídka se nevztahuje na uživatele firemního řešení OneNet.

Zdroj: Vodafone, ChannelWorld
Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře