Vodafone má zelenou, Evropská komise schválila akvizici UPC Česká republika

Vodafone v České republice získá společnost UPC Česká republika, která provozuje vysokorychlostní pevný internet a kabelovou televizi. Operátor tyto služby plánuje i nadále rozšiřovat.

Vodafone má zelenou, Evropská komise schválila akvizici UPC Česká republikaTelekomunikační skupina Vodafone Group oznámila, že Evropská komise schválila akvizici aktivit společnosti Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku v celkové hodnotě 18,4 miliardy eur včetně poskytovatele UPC.

V ČR toto spojení přenese více než půl milionu zákazníků vysokorychlostního pevného internetu a dalšího půl milionu zákazníků kabelové televize společnosti UPC Česká republika pod křídla Vodafonu.

Operátor očekává, že transakce schválená EK bude dokončena 31. 7. 2019. Po sloučení plánuje pokračovat v investicích do mobilní a vysokorychlostní optické infrastruktury a rozvoji nabídky pevných, mobilních i konvergovaných služeb.

Po dokončení akvizice se telekomunikační skupina Vodafone Group stane vlastníkem největší vysokorychlostní sítě nové generace v Evropě a také provozovatelem jedné z největších televizních platforem. V ČR má zhruba 3,9 milionu zákazníků.

Zdroj: Vodafone Czech Republic

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře