Vodafone kupuje UPC Česká republika a expanduje do oblasti kabelových sítí

Převzetí společnosti UPC Česká republika je součástí širší akvizice v regionu střední Evropy v celkové hodnotě 18,4 miliardy dolarů. Vodafone doplní svou mobilní síť o největšího poskytovatele kabelového připojení na trhu a hovoří o uvedení nových konvergovaných služeb.

Vodafone kupuje UPC Česká republika a expanduje do oblasti kabelových sítíSkupina Vodafone Group uzavřela dohodu se společností Liberty Global o odkupu jejích aktivit v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku. Vodafone díky této obří akvizici v celkové hodnotě 18,4 miliardy eur převezme – mimo jiného – společnost UPC Česká republika.

Toto spojení má posílit strategii Vodafonu zahrnující mobilní služby, vysokorychlostní pevný internet a kabelovou televizi. Zároveň může výrazně proměnit dynamiku trhu, neboť UPC Česká republika je největším operátorem kabelových sítí v Česku s 1,5 milionem připojených domácností.

Aktivity společností Vodafone a UPC se na českém trhu doplňují. Vodafone nabízí své služby především na mobilním trhu, kde UPC nepůsobí, zatímco UPC je aktivní v oblasti pevného připojení, kterého se Vodafone účastní jen v omezeném rozsahu.

Spojení půl milionu zákazníků vysokorychlostního pevného internetu a půl milionu zákazníků kabelové televize společnosti UPC Česká republika s 3,8 miliony svých mobilních zákazníků má Vodafonu umožnit uvést nové konvergované služby pro firmy i spotřebitele.

Vodafone předpokládá, že transakce bude předmětem přezkumu a schválení ze strany Evropské komise a že k ukončení celého procesu dojde v polovině roku 2019.

Zdroj: Vodafone

Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře